Úprava informací o serverovém nasazení Ubuntu na Ubuntu.cz

Bug #956951 reported by Vojtěch Trefný on 2012-03-16
14
This bug affects 2 people
Affects Status Importance Assigned to Milestone
Ubuntu Česká republika
High
Mirek Ryšán

Bug Description

Kdo se někdy díval na informace k Ubuntu Server na Ubuntu.cz, asi se hodně zděsil -- http://www.ubuntu.cz/cojeubuntu/server

Je třeba to nejlépe celé komplet přepsat. Totálně chybí informace o cloudové verzi Ubuntu Server, JuJu nebo jak se ta divná věc jmenuje a tak vůbec.

Nejde o popisování jednotlivých technologií, žádné popisy LAMP ani LTSP, ale takové ty propagačně-přesvědčující textíky.

Mirek Ryšán (mirek-rysan) wrote :

V rámci Bug #1031088 doplněno upozornění na zdvojený první odstavec a neaktuální diagram.

Stávající článek by opravdu potřeboval trochu "učesat". Pokud se mezitím nenajde nějaký zkušený psavec, zkusil bych se na to případně v druhé půli srpna trochu podívat..

Mirek Ryšán (mirek-rysan) wrote :

Už něco málo smolím, ať s tím trochu pohneme.

Byl bych ale pro pojmout to spíše jako info o Ubuntu pro podnikání, ne konkrétně o "serverech". Servery resp. konkrétní užitečnosti pro businessáky (web servery, fileservery, proxy, podnikové ústředny apod.) by pak bylo možné udělat eventuelně sólo.

Osnova cca: představení, živnostníci a malé firmy, střední firmy, velké firmy, prodejci IT. Bude-li ok, zkusil bych k tomu ještě dodělat nějakou grafiku. K tomu bych taky rovnou trochu prolinkoval s odkazem na komunitní podporu, co kluci rozjíždí - živnostníci a menší firmy budou myslím přesně cílová skupina.

Jo, souhlas, líbí.

Changed in ubuntu-cz:
assignee: nobody → Miroslav Ryšán (miroslav-rysan)
status: New → In Progress

Odpovídám na tvůj dotaz po IM (příště to piš radši sem, teď na jabberu moc nesedím a jak zapomenu, tak je to v háji...)

> Ahoj, prosím tě pokud by chtěl nějaký prodejce IT distribuovat Ubuntu, má na to vlastně nějaké náklady (poštovné na lisovaná cd? nebo se platí něco i za cd?). Smolím ten článek pro "Ubuntu pro podnikání" a nechtěl bych šířit klam.

Tak CD si samozřejmě musí buď udělat/vypálit vlastní nebo je od Canonicalu koupit, zadarmo je dostává jen komunita :)

> Jinak je to už skoro hotový (byl jsem teď na tejden vyřazenej nemocí), ještě si to ale musím s odstupem přečíst, zkorigovat a pak pořešit grafiku.

Budu se těšit.

> Jo btw je možné nějak přejímat grafiku z ubuntu.com? Míněno hlavně grafy, ilustrační obrázky apod..

No, teoreticky bysme asi neměli, ale děláme to. Ale pokud možno bych raději viděl naši vlastní původní grafiku, aby to bylo všechno licenčně čisté a "nezávadné".

Jak to vypadá?

Mirek Ryšán (mirek-rysan) wrote :

Makám na tom - nejsem copywriter a na psaní bohužel potřebuju chytit slinu. V tomto textu mi u některých částí to slintání bohužel chvíli trvalo :/

Je to pojato jako "Ubuntu pro podnikání". V aktuální verzi ještě chybí prolinkování (napište si, v jakém formátu to chcete doplnit; jinak většina linků vede na naši wiki nebo ubuntu.com/business).

Pro usnadnění budoucí komunikace pro nováčky a snažší přechod z Win (bude se hodit i k dubnu 2014) bych do budoucna vytvořil/doplnil a zušlechtil na wiki "vysvětlující stránky" viz "patička" na konci textu + alternativy programů z win v ubuntu. Dále bych byl pro krom seznamu distributorů CD vytvořit i něco jako přehled exkluzivních prodejců sestav s Ubuntu a třeba je i trochu komunikačně protěžoval - ať z toho taky něco mají na oplátku. V textu na to "zkušebně" naráží zatím jen poslední sekce pro prodejce - pokud budete pro vytvořit sekci "prodejců", doplnil bych následně rovnou linky i do textu pro malé a střední firmy.

Článek bych ve finále navrhoval doplnil několika ilustračními obrázky (cca jeden na sekci textu + graf podpory jednotlivých edicí). Buď vybrakujeme fotobanky (máte někdo funkční účet?), nebo se někdo navlíkněte v práci do kvádra a opřete se s melancholickým business-pohledem o rack :) a nebo mohu sehnat naopak odlehčené stylizované 3D modýlky viz příloha (nemyslím konkrétně, spíš stylem).

Ad text - určitě to bude jako první nástřel ještě vyžadovat korekturu. Zkuste na to zatím mrknotu spíš po obsahové a stylistické (např. jsou-li vhodné řečnické otázky) stránce a zv směle sem, kritiky se nebojím (zavřu oči :)). A doplníme, přepíšeme, vymažeme. Bude-li ok, začnu doplňovat linky a hlodat obrázky. Tak ahoj, Mirek

Mirek Ryšán (mirek-rysan) wrote :
Mirek Ryšán (mirek-rysan) wrote :

Zkuste na to někdo prosím mrknout, ať můžeme pokročit dál.

Changed in ubuntu-cz:
status: In Progress → Fix Committed

Koukám, že tohle visí jen na mně. Nejsem to já trouba? Příště to chce víc prudit!

V příloze je upravená verze. Je to v ODT kvůli sledování změn -- otevři to v LO, zapni si Sledování změn (Úpravy → Sledování změn → Záznam a Zobrazit) a uvidíš co jsem změnil. Případné změny, které uděláš se zase zaznamenají a zobrazí.
Opravoval jsem víceméně spíš drobnosti, ale moc jsem nepochopil celý ten odstavec u "Velké firmy -- Koncoví uživatelé". Co je ta upravená verze?

Jinak moc pěkná práce.

Co se obrázků týče, tak v žádné fotobance účet nemáme. Obvykle když něco potřebuji, tak "vykrádám" největší svobodnou "fotobanku": Wikipedii -- všechno je buď pod CC nebo GNU FDL a nějaký hezký ilustrační obrázek tam většinou najdou. Někdy v budoucnu kdyžtak můžeme zkusit něco vlastního.

Do pytle, zapomněl jsem ten soubor...

Vím, že se svou rychlostí si nemůžu moc vyskakovat, ale jak to vypadá?

Changed in ubuntu-cz:
milestone: none → ubuntu-13.04
Changed in ubuntu-cz:
status: Fix Committed → Fix Released
To post a comment you must log in.
This report contains Public information  Edit
Everyone can see this information.

Duplicates of this bug

Other bug subscribers